Luxusní bydlení snů: penthouse

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Sníte o krásné a luxusní vile, ale nechcete se vzdát bydlení v centru velkoměsta? Pak je penthouse pro vás to pravé.

luxusni interier

Penthouse: spojení luxusní vily a bydlení v centru velkoměsta

Pethousy konečně řeší dilema provázející každého, kdo hledá luxusní bydlení a nechce se vzdát výhod velkoměsta. Pořídit si byt ve městě a vzdát se zahrady, bazénu a soukromí nebo dům za městem s dojížděním a užívat si nádherných výhledů a soukromí vlastní odlehlé zahrady? Není snadné se rozhodnout, každá varianta má své výhody a nevýhody, vždy jste se museli něčeho vzdát. Dokud tu nebyl penthouse.

Co je penthouse?

Zjednodušeně řečeno je to „dům“ na střeše bytového domu. Z hlediska architektonického se jedná o ustupující patro na nejvyšším podlaží budovy, ve kterém se nachází pouze jeden byt a neobsazuje celou plochu střešního pláště. Součástí penthousu jsou obvykle střešní terasa nebo střešní zahrada. Výsledkem je luxusní prostor s výhledem poskytující soukromí nerušené pohledy z protějších oken.

Nikoho tak nepřekvapí, že zájem o penthousy je obrovský, a to i přesto že jejich cena často převyšuje cenu vily. Ve srovnání se standardními byty ve stejném domě se jedná o násobky ceny. Na cenu penthousu má, ostatně jako u každé nemovitosti, vliv především lokalita. Není třeba zdůrazňovat, že atmosféra bytu s panoramatickým výhledem na scenérie historických a architektonických památek měst jako je New York, Los Angeles, Londýn či Praha, je uchvacující.

Hledáte penthouse v České republice? Aktuální nabídku luxusních penthousů naleznete zde →

Čím jsou penthousy charakteristické?

→ Jsou to byty v nejvyšších patrech, často s jedinečnými výhledy.

→ Nachází se v nejatraktivnějších lokalitách.

→ Byty jsou velkometrážní, luxusně zařízené, často s možností změn na přání klienta.

→ Jsou plné přirozeného denního světla díky velkým oknům a vysokým stropům.

→ Na byt navazuje střešní terasa či střešní zahrada, někdy také bazén.

Více soukromí než ve vile

Pro všechna světová velkoměsta platí, že pokud by vůbec bylo možné najít vhodný pozemek pro stavbu luxusní vily, příliš soukromí si v ní neužijete. Nejen že je většina plochy města zastavěna, ale i když máte to štěstí a dostatečně velký pozemek získáte, nedokážete ochránit svoji zahradu před pohledy sousedů z vrchních pater okolních domů. Na střeše výškové budovy vám soused přes plot nakukovat nebude, také výhled máte jedinečný, netrápí vás zastínění okolní výstavbou.

Penthouse si obvykle můžete navrhnout z velké části podle svých představ, nejste omezeni např. dispozicí původní rekonstruované vily nebo požadavky na budoucí vzhled vily ze strany památkářů. V historické části města tak můžete být majiteli supermoderního apartmánu s pohodlím, které vám žádná klasická vila nabídnout nemůže. A navíc odpadá pro mnohé vytížené majitele obtěžující povinnost péče o dům a zahradu. Ani s ostrahou objektu si nemusíte dělat starosti tak, jako tomu je v případě vily v rozlehlé zahradě.

Jak je to s vybavením střešního bytu?

Již z ceny penthousu je jasné, že na materiálech a vybavení nemá smysl šetřit. Penthouse je symbol luxusu a pokazit výsledný dojem levnými materiály není cílem žádného budoucího majitele luxusního bydlen v penthousu. Naopak, vlastníci penthousu vyžadují výjimečné materiály i architektonická řešení, která podtrhnou jedinečnost jejich bydlení. Developeři tak moudře dávají majiteli dostatek prostoru pro individuální úpravy před dokončením bytu. Při prodeji penthouse ve stavu shell & core je tak volnost podobná jako při stavbě na „zelené louce“. Svému stylu můžete často uzpůsobit tvar oken, podobu teras, vnitřní dispozici i vybavení.

Na co si dát pozor při výběru penthousu?

Obecně není mnoho negativ, na která byste mohli při koupi bytu na střeše narazit, mezi to málo patří především nepromyšlené umístění technologií na střeše objektu: nepříjemný může být hluk nevhodně umístěné klimatizace, technologických zařízení nebo vývody větrání či dokonce komíny. Při troše pozornosti není problém se těchto nedostatků vyvarovat.

Celebrity penthousy milují

Bydlení v penthousech je oblíbené mezi celebritami, staly se také symbolem životního stylu úspěšných mladých manažerů. Majitelé si bydlení ve svých luxusních bytech náležitě užívají. Občas nás nechají do svého soukromí nahlédnout, stojí to za to.

Čtěte také: Trend moderního bydlení: loftové byty v centru. Jak poznat loftový byt?

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone