Nuselské údolí láká prvorepublikovými vilami i klidnou lokalitou

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

V srdci Prahy 4 v Nuselském údolí se v okolí parku Jezerka rozkládá příjemná vilová čtvrť, která svým obyvatelům nabízí poklidné a komfortní bydlení.

Výstavba zde byla provedena především v prvorepublikové éře, kdy v okolí ulic Nad Nuslemi, Pod Vilami a Na Květnici vznikla vilová čtvrť, která si své kouzlo drží dodnes.

Na své si zde přijdou nejen milovníci historie, ale také lidé s vytříbeným vkusem pro architektonické skvosty. Však se také na výstavbě podílela řada známých architektů a bydlení zde bylo známkou prestižního společenského postavení. Své luxusní sídlo zde měla řada uznávaných osobností.

Nyní je nuselská vilová čtvrť vedena jako památkově chráněné území, které zaručuje celé zástavbě uchování svého původního prvorepublikového rázu.

Nachází se zde řada původních vil, které jsou vhodné jako prestižní sídlo společnosti nebo jako bydlení s nádechem krásné meziválečné éry plné zlatého slunce.

Původní prvorepubliková zástavba a množství zeleně dodávají čtvrti své nezaměnitelné kouzlo.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone