Brněnská Kociánka: luxusní bydlení na dobré adrese

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dávné sídlo brněnské šlechty nyní dostává novou tvář a opět se stává místem pro luxusní bydlení na dobré adrese. Lokalita na Kociánce patří mezi nejprestižnější místa pro bydlení v severní části Brna. Jak by také ne, svým obyvatelům nabízí klidné bydlení v čistém prostředí bez průmyslové výstavby a rušných silnic.

www.lezatka.cz

Bydlení jako v pohádce

Jen málokteré místo vhodné pro komfortní bydlení se může pochlubit blízkostí města i přírody. Na Kociánce se snoubí obojí. Obytná zástavba pozvolna přechází v okolní lesy a vyzývá své obyvatele k příjemným procházkám po okolí. Na své si zde přijdou milovníci běhu, cyklistiky či běžkaření. Centrum města je vzdáleno cca 5 minut jízdy autem. A co víc: díky svému jedinečnému umístění nad Brnem nabízí Kociánka překrásné výhledy na panorama moravské metropole včetně Petrova a Špilberku.

Zámek Kociánka

V jižní části Kociánky můžeme stále nalézt zámek Kociánka, podle kterého získala lokalita své jméno. Zámek Kociánka byl postaven na základech staršího dvora r. 1825 rodinou Schaffgotschů. Pojmenování pro zámek Kociánka vzniklo podle Antonína Kotziana z Kronfeldu, které se následně přeneslo i pro přilehlé okolí.

Na Kociánce můžete navštívit hned několik historicky zajímavých míst, např. barokní boží muka vystavěné okolo roku 1800 za vstupem do areálu Mysliveckého stadionu (nalevo od restaurace Hubert) či pamětihodný kříž z roku 1877. Další zajímavostí je socha svatého Josefa z konce 19. stolení slavného brněnského rodáka, architekta a návrháře interiérů Adolfa Loose.

Moderní bydlení v zahrádkářské kolonii

Během druhé poloviny 20. století se oblast na Kociánce stala brněnskou rekreační oblastí a začaly zde vznikat chatové a zahrádkářské kolonie. Vzhledem k jedinečné atmosféře lokality v blízkosti přírody i města zde postupem času začal stoupat zájem o trvalé bydlení.

Nahrazení neudržovaných a nevyužívaných pozemků moderními bytovými objekty s jednotným urbanistickým řešením změnilo původní charakter Kociánky na jedno z nejžádanějších míst k bydlení v Brně. Tato lokalita zůstala klidná a díky čistotě ovzduší a výhodné poloze je právem atraktivní pro ty, kteří touží po bydlení v přírodě s městem v přímém dosahu.

Snadná dopravní dostupnost

Do centra Brna se dostanete velice snadno. Do 5 minut dojedete autem do zaměstnání, školy, za kulturou či zábavou. Využít je možno také hromadné dopravy, zastávky autobusu jsou přímo v zástavbě, na dosah je také terminál a vlakové nádraží v Králově Poli.

Sport a relaxace

Panorama Kociánka je výjimečná i příležitostmi ke sportovnímu vyžití a odpočinku. Na procházky je možno se vydat přímo od domu, v okolí jsou cyklostezky, v zimě běžkařské tratě. V sousedství lokality je velmi příjemné Královopolské koupaliště a sauna, v OC Tesco bowlingové dráhy, nedaleko je jedno z nejlépe vybavených sportovišť: Boby centrum (badminton, squash, tenis venkovní i vnitřní kurty), plavecký bazén, venkovní i vnitřní kluziště, také sportovní haly na Lesné jsou doslova na dohled.

Pro rodiny s dětmi

Klidná, bezpečná lokalita a veškerá občanská vybavenost jsou pro Vaše děti zárukou ideálního domova. Blízkost centra, zastávky autobusu a vlaku, to jsou předpoklady pro to, abyste pro své děti mohli zvolit prakticky jakoukoli brněnskou školu dle své volby. Samozřejmě i v blízkém okolí je řada škol, školek a zařízení pro volnočasové aktivity dětí. Královo Pole i sousední Lesná mají v tomto směru velmi dobrou pověst, ať už jde o sportovní kroužky a kluby, včetně baletní ZUŠ, fotbalu, tenisu, plaveckých bazénů, lanové dráhy či minigolfu nebo umělecké, hudební a výtvarné kroužky. Nedaleké OC Tesco Královo Pole nabízí nejen nákupní možnosti, ale také kulturní akce a akce pro děti.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone