Trend moderního bydlení: loftové byty v centru. Jak poznat loft?

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

 

Do Česka přichází trend moderního a luxusního bydlení ve městech v podobě prostorných a vzdušných loftů. Loftové byty jsou zkrátka v kurzu. Čím se ale liší od obyčejného standardního bytu a jak poznáme loft?

 

trendy moderniho bydleni loft a loftovy byt

Jak vznikl loft?

Za loft byly původně označovány obytné prostory vzniklé z půdy či ze starých továrních budov. Typický je pro ně otevřený prostor, čistý půdorys bez nosných zdí a vysoké stropy. Vzhledem ke vzrůstající oblibě lofotvého typu bydlení začaly vznikat i nové, záměrně vzdušně koncipované loftové byty. Loftový byt tak už není výsadou jen horních pater, ale můžeme se setkat s celou budovou loftových bytů.

Jak poznat loftový byt?

Vzpomínáte na velký boom bytů „kk“? Kdy najednou každá stará jednaplusjednička se moderně tvářila jako dvakáká? Stejně tak je hranice mezi klasickým loftem, loftovým bytem a standardním bytem nejasná a za loft se vydávají i klasické byty jen proto, aby navýšily svou hodnotu. Jak poznat ten opravdový loft?

Půdorys loftu

Hlavním poznávacím znamením je půdorys. Ten bude mít loft na rozdíl od klasického bytu čistý bez nosných zdí. Půdorys loftového bytu se může podobat bytu standardnímu, ale i zde platí, že loftový byt bude méně členitý a jednotlivé místnosti budou jako tematické celky propojené mezi sebou. Např. kuchyně, jídelna a obývák či koupelna s ložnicí a šatnou budou tvořit jeden celek.

Vysoké stropy loftu

Loft charakterizuje otevřený a vzdušný prostor. S tím souvisí i vysoké stropy. U klasického loftu to bude dáno původními dispozicemi prostoru (např. stará tovární hala), loftový byt, resp. celá budova bude tento základní prvek architektonicky zohledňovat.

Loft prozářený světlem

Dalším znamením loftového bytu jsou velká okna. Díky přirozenému zdroji světla mají lofty jedinečnou a vzdušnou atmosféru.

Hledáte loftový byt?

Rádi vám pomůžeme. Zadejte svou poptávku a získejte přístup do neveřejné databáze nabídek loftových bytů v Praze a České republice. Vložit poptávku →

 

Zdroj: bydleninasbavi.cz foto: mundodastribos.com

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone