Shell & core: luxus na míru

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

 

Trefit se do vkusu budoucímu majiteli luxusní nemovitosti je podstatně těžší, než u standardních novostaveb. Mnohdy je to dokonce nemožné. Když už si developeři nevěděli rady, přišel nápad: co kdyby předali stavbu dříve, než ji dokončí? A Shell & core byl na světě. Nadšeni jsou všichni.

Co znamená Shell & core?

Shell & core: novostavby jsou předávány ihned po dokončení hrubé stavby, tedy bez úprav interiéru a příček. Přesný standard Shell & core je definován developerem a klient se s ním může včas seznámit a připravit si dokončení stavby dle vlastních představ. Obvykle si klient ve standardu Shell and core sám zajišťuje: příčky, vnitřní dveře, dokončení podlah, obkladů, schodiště a sanitu, někdy i okna, jejich styl, tvar.

Prodej novostavby ve stavu Shell & core je výhodný pro obě strany, šetří peníze i drahocenný čas jak klienta, tak i developera. Budoucí majitel má navíc velký prostor pro uplatnění svých přání a developer nemusí přepracovat několikrát již hotový interiér a vybourávat příčky novostaveb nebo právě instalovanou sanitu.

Kde vznikl nápad s Shell & core?

Shell and core se poprvé využil v USA u kancelářské budovy postavené developery k pronájmu. Představy a požadavky nájemců se často radikálně lišily od původních vybavených kanceláří, zbytečně se tak sundávaly právě dokončené stropy, přemísťovalo osvětlení a měnily právě položené podlahy. Developer tak přišel s konceptem, kdy budoucím nájemců ponechal volbu materiálů a stylů dokončení. Nájemce si sám navrhl uspořádání a nikdo nemusel nic předělávat.

Rozdíly mezi Shell & core a klientskými změnami

V běžné praxi developeři předpokládají, že právě jejich návrhy a architektonická řešení jsou ta správná a klient by měl být nadšen. Ovšem nebývá. A nelze se tomu divit. Obzvláště u luxusních nemovitostí nemohou prodávající novostaveb či rekonstruovaných historických objektů očekávat, že se trefí do vkusu budoucího majitele. Nejedná se u o žádný mainstream, jako v případě standardních nemovitostí. Majitelem luxusní nemovitosti je individualita, člověk, který ví, co chce. Je zcela běžné, že si zakoupí luxusní byt v řádu desítek miliónů korun a první, co udělá, je kompletní vybourání koupelen.

Obvyklá cesta developera formou klientských změn je složitá jak pro klienta, tak i pro něj. Znamená návrh, nacenění a časový harmonogram provedení prací, které nikdy nebudou realizovány. Ty jsou složitě přepracovávány na základě přání klienta, znovu naceňovány, zdržují stavbu, prodražují stavbu, mnohdy dokonce není možné již řadu změn provést, protože se stavba dostala do stádia, kdy je již na změny pozdě. Řada developerů ani nezvládala klientské změny správně provést, vznikaly značné problémy s předáním a zárukou za práce. Řada dokončovacích prací na sebe navazuje a vzájemně se ovlivňují a posoudit, zda případná vada byla způsobena developerem nebo již úpravami klienta, je tvrdým oříškem.

Shell & core v České republice

Standard se postupně rozšiřuje po celém světě a naštěstí neminul ani Česko. Využívají ho již nejen developeři u pronájmu kancelářských budov, výstavby domů a bytů pro běžné bydlení, ale i u řady zajímavých luxusních projektů.

Čtěte také: Prodej luxusního penhousu Shell & core s unikátním výhledem na centrum Prahy.

Budoucí majitelé tak mohou i v Česku doslova realizovat své sny, kde jim nikdo nenutí předem danou dispozici, příčky, mohou volit vlastní vstupní dveře, repliku původních nebo repase stávajících oken, nové rozvody médií mají přivedeny na hranici bytu.

Vyberte si z aktuální nabídky Shell and core v České republice, kompletní nabídku naleznete zde

Z tohoto trendu jsme nadšeni. Těšíme se na skvostné interiéry, podobně jako je vídáme v luxusních nemovitostech světa.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone